Zmluvné služby

TONNERRE - expert na výpočtovú techniku, počítačové siete a tlačiarne.

Tonnerre je počítačová spoločnosť poskytujúca už 12 rokov komplexné služby v oblasti počítačových sietí, predaja a servisu počítačov a serverov. História firmy siaha až do roku 2002, kedy bola táto firma založená.

Trh s informačnými technológiami na Slovensku už niekoľko rokov rapídne rastie, počítače pribúdajú vo všetkých priemyselných, štátnych odvetviach i v domácnostiach. Najmä v podnikovej sfére sa zvyšujú požiadavky na bezpečnosť, spoľahlivosť, kvalitu a jednoduchú obsluhu informačných technológií.

Zložitosť problematiky a fatálny dopad fungovania podnikovej IT infraštruktúry na úspešnosť podnikania robia z dodávateľov technológií priamo spoluhráčov úspechu. Našim cieľom je vybudovať dlhodobý partnerský vzťah so zákazníkom na základe odbornosti, profesionality a korektnosti. Vďaka tomuto prístupu sme získali viacero významných klientov z rôznych oblastí trhu. Svojim zákazníkom poskytujeme široké portfólio služieb, ktoré spájame do komplexných riešení, preto naši klienti nemusia vyhľadávať viacerých partnerov, ale len jedného, ktorý im zabezpečí celú IT prevádzku na kľúč.

Hlavnou špecializáciou firmy Tonnerre je pravidelný zmluvny servis (tzv. outsourcing IT), správa PC a serverov, servis počítačov, serverov, notebookov, tlačiarní a ostatnej techniky, konzultácie a poradenské služby v oblasti IT, správy sietí (aktívne a pasívne prvky PC siete), predaja počítačov, notebookov, tlačiarní, príslušenstva a softvéru, telekomunikačných služieb, návrhu a realizácie sietí na lan a wifi rozhraniach. Výslednou hodnotou správy počítačovej siete našou firmou je vždy plynulý a spoľahlivý chod Vašej výpočtovej techniky.

Zameriavame sa aj na menšie spoločnosti, ktoré vlastnia počítačovú sieť, ale je pre nich nevýhodné zamestnávať odborníkov, ktorí by zabezpečovali okrem bežnej prevádzky aj ďalšie špecializované činnosti. Tieto občasné činnosti si vyžadujú rozsiahle znalosti a praktické skúsenosti z danej oblasti. My ponúkame pomoc práve v týchto situáciách.

Komplexná zmluvná starostlivosť

Našou hlavnou ideou je komplexný prístup k zákazníkovi. To znamená, že sa nemusí obracať na viacerých dodávateľov IT riešení, ale len na jedného, ktorý mu zabezpečí na kľúč všetky oblasti.

Správa IT (správa PC, počítačov a serverov) znamená pravidelnú starostlivosť. Inak povedané jedná sa o zmluvnú starostlivosť, ktorá garantuje zákazníkom výhody oproti nezmluvnému servisu. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať a my Vám vypracujeme cenovú kalkuláciu podľa Vašich požiadaviek.

Zmluvná starostlivosť Vám zabezpečí:

  • plynulú prevádzku celého IT prostredia, serverov a jednotlivých počítačových staníc,
  • zvýšenie efektívnosti IT prostredia,
  • hotlinea vzdialený prístup v prípade nepredvídaných udalostí,
  • 24 hodinový monitoring servera s logovaním všetkých dôležitých činností, kontrola serverov, pravideľná profilaktika a čistenie,
  • úspory nákladov a financií pri zriaďovaní IT prostredia,
  • zmluvná správa tlačiarní a spotrebného materialu pre tlačiarne

Zmluvná správa serverov

Máte vo svojej firme server a nemáte správcu? Ani ho nepotrebujete! Využite našu službu zmluvná správa serverov a o Váš server sa postaráme. Služba zahrňuje permanentný dohľad nad zákazníckymi servermi (Linux, Windows, Novell, poštový server, firewall, dátový server, …) . Každý server je zaradený do nášho monitorovacieho systému a je tak pod stálym dohľadom.

Zmluvná správa PC

Postaráme sa v rámci zmluvy o počítačové zostavy a zabezpečíme bezproblémový chod. Nainštalujeme a zoptimalizujeme operačný systém, zabezpečíme proti vírusom, pripojíme do siete, nastavíme emaily, užívateľské kontá a pridelíme užívateľské práva. Užívateľom vždy radi pomôžeme a poradíme, aby vedeli svoju výpočtovú techniku využívať s ľahkosťou a naplno.

Vykonávame správu PC pre zákazníkov, kde naši technici prevezmú pod kompletnú správu počítače. Znamená to, že pri preberaní PC do našej správy sa vykonajú na každom PC nutné servisné úkony spočívajúce v skontrolovaní a „vyčistení“ softvérového prostredia, nainštalovaní evidenčného agenta pre HW aj SW, nainštalovaní licencovaného agenta vzdialeného prístupu, konzultácie s užívateľom o spôsobe využívania PC.

Disponujeme výkonným systémom vzdialeného prístupu na plochu užívateľa. Zakúpená licencia nám umožňuje prístup na neobmedzený počet užívateľských PC. Pripojenie na PC zákazníka je zabezpečené kryptovaním a heslom. Pripojenie umožňuje zákazníkovi zároveň komunikáciu so servisným technikom pri riešení problému. Zákazník má k dispozícii vždy aktuálnu evidenciu o svojich PC, a to sw aj hw cez prístupové heslo na náš evidenčný a monitorovací portál.

Zmluvná správa tlačiarní

Tonnerre ponúka jedinečnú službu pri správe tlačiarní. Okrem stáleho servisu Vašich tlačiarní Vám zabezpečíme pravidelné automatické dodávanie tonerov a náplní do Vašich tlačiarní. Pomocou prístupových práv na našej stránke si viete presne sami objednat toner alebo náplň práve k Vašej tlačiarni. Poskytneme Vám úplný evidenčný zoznam Vašich tlačiarní spolu so špecifikáciou presného typu tonera alebo náplne. Vy sami si jednoducho objednáte presne ten ktorý sa Vám už míňa. Po dohode držíme skladom tonery do konkrétnych modelov tlačiarní, ktoré vlastníte.